• Mirya Mavi Yolculuk
author Bizi arayın: 0532 137 2988

İlanları karşılaştırın

Yunan Adaları – Yaz planlarınızı tekneyle Yunan Adalarında 1 hafta geçirmek üzerine mi kuruyorsunuz ?

İnsan bir defa tekne tatilinin tadını aldı mı bir daha bırakası gelmiyor.. İnanın bu bir çok kişi için aynısı olmakta. Tekneyle denizlere açılmak, farklı koylarda gecelemek ve yüzmek, denizin, doğanın kokusunu tadını her defasında şahane şekilde yaşamak çok başka.. Hele bir de Yunan Adalarına rotanız varsa birbirine benzer iki deniz arasında değişen damak zevklerini 1 haftalık tatilinize sığdırmakta zorlanabilirsiniz.

Kiralık
Başlangıç350€/Günlük
Kiralık

Ayna Teknesi

Kabin: 2Misafir: 4m: 15

Teknelerimiz

Başlangıç350€/Günlük

Kabin: 2Misafir: 4m: 15

Teknelerimiz

Kiralık
Başlangıç400€/Günlük

Kabin: 2Misafir: 4m: 15

Teknelerimiz

Başlangıç400€/Günlük

Kabin: 2Misafir: 4m: 15

Teknelerimiz

Kiralık
Başlangıç750€/Günlük
Kiralık

Barka Gulet

Kabin: 3Misafir: 6m: 22

Teknelerimiz

Başlangıç750€/Günlük

Kabin: 3Misafir: 6m: 22

Teknelerimiz

yunan adaları
yunan adaları

Yunan Adaları

Türk tekneleri Rodos adası, Kos adası, Halki, Tilos, Nisiros adaları gibi Güney Dodecanese adalarına giderken Kalimnos, Lipsi, Leros, Patmos gibi Kuzey Dodecenase adalarına da gitmekte.
Hava şartlarının elverişli olduğu zamanlarda da eğlence merkezleri olarak tanınan Santorini, Amorgos, Patmos, Naxos, Ios adalarına ve parti adası olarak tanınan Mikanos adasına da Türk tekneleri uğramakta.

Cyclades olarak tanımlanan bu uzak adalar bizim Türk teknelerinin normal rotalarının dışında kalırlar. Yüksek sezon olarak tanımladığımız Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında bu taraflarda deniz ve hava şartları genelde sert geçer.

Yunan Adaları Rüzgarları

Denizcilik dilinde Kuzey Rüzgarları bir diğer adı da Meltem Rüzgarları olan bu hava sert hava akımı 5-6-7-8 şiddetlerinde olduğu zamanlar teknelere zor deniz hava koşulları oluşturuyor. Bu sebeple bir çok tekne önce can güvenliği ilkesiyle bu zamanlarda Meltem rüzgarları içine girmezler. Emin olun ki en az 6 metreye yükselen dalgalar içine kolay kolay girmek istemezsiniz.

Yunan Adaları Rüzgarları
Yunan Adaları Rüzgarları

Yunan adalarına tekne ile çıkmak için rotanızın yakın adalar olmasını istiyorsanız Türk tekneleri Marmaris, Fethiye, Bodrum, Bozburun, Rodos ve Kos liman hareketli turlar almakta. Temmuz 2017 de çıkan güncel karara göre; bir Türk teknesinin rotası Yunan Adası bitişli şeklindeyse gerekli evrak ve donanımsal özelliklerini tamamladıktan sonra, misafirlerini bir Yunan Adasından alıp Türk limana bırakabilir ya da bir Türk limanından alıp bir Yunan adasına bırakabilir.

rodos mavi tur
rodos mavi tur

Umarız tekne tatilinizde istediğiniz şekilde mavi tur tekneleri kiralayabilir ve hayalinizde yaşattığınız o muhteşem tatili doyasıya yaşayabilirsiniz. Bilmeniz gerekir ki, Yunan adaları tekne turlarında ada ve gümrük masrafları tekneyi kiralayanlara aittir. Bu ücretler adadan adaya değişmekte. Bu yüzden tekne tatiliniz sırasında yanınızda mutlaka Euro para cinsi bulunmalı. İş sadece ada masrafları için değil aynı zamanda adalardan çeşitli hediyelik eşyalar gibi alışverişler yapmanız için de Euro bulunması önemli bir detay.

Talep Bırak

Mavi tur talebinizi en geç 24 saat içerisinde cevaplıyoruz. Teşekkürler
  • Haftalık Özel Tekne Kiralama Bütçeniz Nedir ?