• Mirya Mavi Yolculuk
author Bizi arayın: 0532 137 2988

İlanları karşılaştırın

Mavi turunuza hazırlanırken merak edilen soruları ve cevapları sizler için hazırladık ve paylaşıyoruz.

Tekne tatiline çıkacak grubunuzun kişi sayısını bilmemiz neden önemli ?
Kişi sayınıza göre denk gelecek şekilde uygun sayıda kabinli tekne vermemiz gerekmekte. Misal 16 kişilik grubunuz için 6 kabinli 12 yatak kapasiteli bir tekne size veremeyiz.

Yunan Adalarına gezi için nelere ihtiyacınız var ?
Yunan adalarında tekne gezisi için Shengen vizesine ihtiyacınız var. Yurt dışında yaşıyorsanız bu durumunda pasaportunuz ile adalara çıkış yapabilirsiniz.

Tekne turu kumanyasını kendiniz hazırlayabilir misiniz ?
Tekne geziniz için kumanya hazırlıklarını sizin adınıza bizler de yapabiliriz. İster bizim menülerimizden satın alın isterseniz de mağazaya siparişini verip siz tekneye gelmeden hazırlayalım, tekneye geldiğinizde de fişi karşılığı ödemeyi yapın.. Nasıl arzu edersiniz..

Tekne kumanyası için mürettebatı da hesaba katmak zorunda mısınız ?
Evet.

Tekne mutfağınızı istediğiniz gibi kullanabilir misiniz ?
Hayır. Teknenin mutfağı için görevli mürettebat çalışma saatleri içerisinde mutfak misafirlere servis verir. Bu saatlerde; sabah kahvaltısı, öğle yemeği, çay saati ve akşam yemek saatlerini kapsar. Bunun dışında mutfak kullanımı yapılmamaktadır.

Tekne turunuz için ön ödeme yapılmak zorunda mı ?
Evet. Ön Ödeme alınmadan turunuz onaylanmaz.

Teknede tatiliniz boyunca sigara içilemez mi ?
Sigarayı teknenin açık alanlarında içebilirsiniz. Kesinlikle iç alanlarda, kabinlerde sigara içilmez. Dış alanlarda da içerken dikkat edilmesi gerekir.

Teknede ayakkabı ile gezilmez mi ?
Teknenin iç alanlarında ve dış alanlarında ayakkabı ile gezilmez zira teknenin zemini tik malzeme ile yapılmasından dolayı bu ağaç hassas dokuya sahiptir.

Her tekne 24 saat klima çalıştıramaz mı ?
Her teknenin klima ve jeneratörleri birbirinden farklı olup 24 saat klima çalıştıramazlar. Bu sadece makine ile ilgili bir durum olmayıp aynı zamanda yeterli mürettebat olması ile de alakalı bir durumdur. Klima süresi teknesine göre farklıdır.

Her teknenin yemek menüsü var mı ?
Hayır yok. Yemek menüsü sizin tercihinize ve kumanya listesine göre ayarlanabilir.

Teknede ki extra benzin gideri nedir ?
Jet ski, su kayağı, ringo, banana gibi benzinli araçların kullanımında istenilen giderdir.

Tekne kiralama firması, havaalanı transfer servisi sağlamaz mı ?
Hayır. Tekne firmasının Tursab belgesi ve Yolcu Transfer Taşıyıcılık belgesi var ise bu servisi verebilir bunun dışında bu işi yapan resmi transfer firmaları var. 

Tekne kurallarına uymak zorunda mıyız ?
Evet. Tekne kurallarında öncelik her zaman can güvenliği üzerine kuruludur. Bundan dolayı genel tekne kuralları ile kaptanın kurallarına uymak zorunludur.

Teknede 1 hafta boyunca her gün 24 saat wi-fi internet mi istiyorsunuz ?
Teknede wi-fi konusu, internetin çektiği yerlerde ve tekne internet kotası dahilinde sunulan bir hizmettir. Bu kota uygulaması ve kota miktarı teknesine göre değişir. Ayrıca bilmek lazım ki, her koyda veya adalarda wi-fi bağlantısı çekmeyebilir.

Turunuz boyunca günlük seyir limiti var mı ?
Evet. Genelde günlük 2-4 saat arası seyir limiti var. Bu seyir planı rotasına göre değişir.

Tekne turunuzu sözleşmedeki anlaştığınıza göre değil de farklı limanlardan giriş çıkış yapmak istemeniz durumunda ?
Bu durumda teknenin önce ki ve sonra ki haftalarının rota müsaitliğine göre tekne kaptanına/sahibine sorularak planlaması yapılır.

Turunuz sırasında geceleri limanda klima çalıştırmak isterseniz ?
Geceleri limanlarda konaklama yapılması durumunda genelde klimalar sadece kısa süre için çalıştırılır ancak gece boyunca klima çalışması durumunda yan teknelerden şikayet alma ihtimaliniz çok yüksek olur.

Hava şartlarından dolayı turunuzun rotası değişirse geri ödeme almaya hak kazanır mısınız ?
Teknelerde her zaman hava şartlarından kaptanın rotayı değiştirmeye hakkı vardır. Tekne gezilerinde birinci öncelik tatiliniz değil tüm misafirlerin, mürettebatın can güvenliği gelmektedir. Bundan dolayı böyle bir durumda para iade alma durumu söz konusu olamaz.

Teknede kabin temizlikleri nasıl oluyor ?
Her gün kabin temizlikleri, çöp kovaları kontrol temizlik yapılır. Teknesine göre haftada 2-3-4 kez çarşaf, pike değişiklikleri yapılır ve yine teknesine göre de haftada bir kaç kez havlu, yastık kılıfı değişimi yapılır.

Tekne tatiliniz için extra sigortaya ihtiyacınız var mı ?
Tüm tekneler geniş kapsamlı sigorta altındadır ve üçüncü şahısları da kapsamaktadır. Fakat daha geniş kapsamlı seyahat, sağlık, kaza, v.s. güvenceleri içeren sigortaları kişisel olarak yaptırabilirsiniz.