• Mirya Mavi Yolculuk
author Bizi arayın: 0532 137 2988

İlanları karşılaştırın

Hırvatistan Tekne Kiralama – Sayfamızdan Hırvatistan Split Dubrovnik liman hareketli kiralık teknelerin bilgi ve fiyatlarını paylaşıyoruz.

Avrupa’da son yılların popüler yat turizm merkezlerinden Hırvatistan, Türkiye’ye öz mavi tur kültürünü de kendi sularında yaşatmaya başladı. Hırvatistan karasularında seyir alan bir çok guletin yapım imalat yeri Türkiye olurken, tekne satışlarıyla Hırvatistan sularında Türk tekneleri görünmeye başladılar. Klasik ahşap tekne bir diğer adıyla da ” gulet ” olarak anılan teknelerimiz yurt dışı turlarını isteyen tatilciler için tanıdık tatil araçları olmaktadırlar.
Hırvatistan da tekne kiralamak isteyen Türk tatilciler her ne kadar ülkemizde yapılan teknelere binseler de Hırvat gemiciler ile tekne tatillerini yaşarlar. Bundan dolayı teknede İngilizce ana dil olarak karşınıza çıkar. Türkçe konuşan mürettebat bulamazsınız.

Bir diğer çok önemli konu ise; Hırvatistan’da fazla kiralık gulet yok toplamda belki 40-50 yi geçmez bundan dolayı tekneler çok hızlı şekilde rezervasyon alıyor. Her sene Ocak ayına girmeden neredeyse teknelerin en önemli haftaları yani Temmuz – Ağustos doluyor. Bundan dolayı Hırvatistan’da tekne kiralama gibi bir düşünceniz var ise Eylül- Ekim – Kasım- Aralık gibi rezervasyon yaptırmanız size istediğiniz tatili yapmanız için şans verir. Öte yandan Ocak sonrasına kalmanız durumunda çok eminiz ki istediğiniz teknede istediğiniz haftayı yakalamanız çok mucize olur.

Hırvatistan Tekne Tatili
Hırvatistan Tekne Tatili

Hırvatistan Tekne Kiralama

Hırvat teknelerinde mutfak konsepti ise genelde İtalyan mutfağını çağrıştırırken et yemekleri ve domuz ürünleri bol kullanılır. Tekne tatiliniz sırasında Hırvat teknelerinde yarım pansiyon menü alınması zorunludur. Bir çok teknede akşam yemekleri verilmezken bu seçenek çok nadir olarak bazı teknelerde uygulanır. Akşam yemeği verilmemesinin nedeni ise; hem her adada bolca yeme içme imkanın olması ve bir yerde de ada turizmini canlandırmak ama en önemlisi ise mürettebatın dinlendirilmesidir.
Hırvatistan’ın en önemli 2 limanı arasında Split, Dubrovnik vardır. Tekneler Split ve Dubrovnik limanlarından hareketli bitişli turlar yaparlar.
Sizlere sayfamızdan Mirya Yatçılık olarak sürekli çalıştığımız bir kaç Hırvat teknesi hakkında bilgi vermek isteriz.