• Mirya Mavi Yolculuk
author Bizi arayın: 0532 137 2988

İlanları karşılaştırın

Mavinin Derinliklerinden Tarihe Seyir

Mavinin Derinliklerinden Tarihe Seyir

Mavinin derinliklerinden tarihe seyir için 7 gece 8 gün mavi yolculuk tatilinin ön çalışmasına hazır mısınız ?

Tur günü sabah, Göcek limanından tekneye binersiniz ve eşsiz sularda yol almaya başlarsınız. Kelebekler Vadisi’ne geldiğiniz zaman Babadağ’ın eteklerine varmışsınızdır. Seksen’den fazla kelebek türüne sahip bu masalsı koyda bütün sorunlarınızdan uzaklaşmış olacaksınız. Orada aydınlık mavi suların tadını çıkarırken, bir yandan da teknenizde eşsiz yemeklerin zevkine varabilirsiniz.

gocek adaları
Sonra önünüzde açılan gerçek turkuaz rengi koy, Ölüdeniz gelir.2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilen bu yeşil mavi sularda, doğa bize cömertçe sınırsız fotoğraf kareleri sunar. Siz bu anları ölümsüzleştirin diye. Caretta Caretta’lar burada bile karşınıza çıkar.

ölüdeniz

Bu güzel sularda biraz daha yol aldıktan sonra Hristiyanlık aleminde kutsal sayılan Gemiler Adası’nı görebilirsiniz. Burası tam tarih kokan dediğimiz yerlerdendir. Gemiler Adası ve civarında 11 tane kilise vardır. Tarihe merakınız var ise ilk görüşte anlarsınız ki bu ada pas geçilecek bir yer değil. Kalkan, sıradaki liman bölgesidir. Burada küçük bir mola verebilir, bu şirin yerin tadını çıkarabilirsiniz.

Oradan Kaş’a devam ederken çok nefis manzaralar seyredersiniz. Kalkan ve Kaş arasında kalan mavi bayraklı, dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’na yaklaştınız mı kameralarınızı kayıt konumuna getirin. Bu doğa harikası yer, el değmemiş, ticari amaçlara hizmet etmeden korunabilmiş çok nadir yerlerden biridir.

miss b yat
Kaş’tan Kekova’ya doğru yol alırken umarım bir akşamüstü saatine denk gelirsiniz. Önünüzde nasıl güzel, nasıl Akdeniz kokan bir mavi yolculuk yaparsınız biliyor musunuz.’ “mavi yolculuk” ismi bence bu suları anlatabilmek için verilmiş tekne tatiline. Kekova önünüze geliyor, hazırlıklı olun. Daha fazla nasıl büyülenebilirim diye düşünmeyin. Karşınıza öyle manzaralar gelecek ki, bunu her yıl tekrarlamak isteyebilirsiniz.

s nur taylan gulet
Buradan Tersane koyuna geçiyorsunuz. Orada ise doğa ve tarihin kucaklaşmasını yaşıyorsunuz. İnanılmaz bir batık şehir karşınıza çıkar ve suyun altını seyrederken o tarihin içine girersiniz. Kaptanınız Üçağız limanına demirler, siz de sakinliğin, doğanın, tarihin, huzurun tadını çıkarırsınız. Sonraki durak Kaleköy olarak da bilinen Simena. Bu köy de kara ulaşımı yok düşünün. Köy sakinleri her yere denizden ulaşıyor. Demirlediğiniz yerlere dikkatli bakın. Suların altında yine bir şehir var. Demre‘ye doğru yola çıkın ve bir tarihi yerle daha kucaklaşın.

Eski zamanlarda Noel Baba’nın burada doğduğunu ve yaşadığını biliyorsunuz değil mi ?

İşte, tarih ve doğa yine iç içe girdi.  O kadar masalsı yerler göreceksiniz ki Gökkaya’ya geldiğinizde artık buralardan geriye dönüş nasıl olacak bilmiyorum. Siz ay’ı, güneşi, doğayı ve tarihi. yeteri kadar depolayın. Kışın çok lazım olabilir ve bu rotada mavi tur tatilini yaşamak isterseniz hayallerinizi ertelemeyin.
Sadece bir telefon uzağınızdayız. İyi tatiller dilerim. Yazar: Arzu Gerçek

Talep Bırak

Mavi tur talebinizi en geç 24 saat içerisinde cevaplıyoruz. Teşekkürler
  • Haftalık Özel Tekne Kiralama Bütçeniz Nedir ?
img

mrymvylclk

Benzer Haberler

Cennet Koylarda Ufak Molalar

Sabah, Marmaris limanından binersiniz tekneye, sol tarafınıza yani iskeleye Yalancı boğazı...

Okumaya Devam..
- mrymvylclk

Siz Hangi Resimde Olmak İsterdiniz

Bu foto blog yazımız da sizlere unutulmaz mavi tur nasıl yaşanır kısaca göstermek istedik.....

Okumaya Devam..
- mrymvylclk

Mavi Tur Teknesi Kiralarken Önemli Konular

Size mavi yolculuk teknesi kiralama aşamalarında neleri önemsemeniz gerektiği hakkında...

Okumaya Devam..
- mrymvylclk