author Bizi arayın: 0532 137 2988

Bu Sezon Yunan Adaları Turlarına Rekor Bekleniyor

Bu sezon mavi tur severler tarafından Yunan Adaları turlarına rekor beklenmekte. Bu rekor beklentisi, Türk tersanelerinde üretilen ahşap yatların ilkel yöntemlerle yapılan gemi sınıfına alınmasının ardından ortaya çıkmakta da diyebiliriz. Zira önce ki yıllarda ve özellikle geçen sezon içerisinde bir kaç Türk bayraklı ticari yatların Yunan adalarında tutulmalarından sonra Türk bakanlık ve denizcilik odalarımızın da katkılarıyla bu ahşap tekneler için yeni düzenlemelerin yapılmış olmasıdır.

Bu yeni düzenlemeye göre; ahşap yatlar geleneksel metotlarla üretilen tekneler sınıfına girip denize elverişlilik belgelerinde yapılacak değişiklikler sonrasında yurt dışı sularda seyir yapabilecekler.

Bu evrak değişikliklerinin yanı sıra teknelerin güvenlik ve teknik donanımsal özelliklerini de eksiksiz olarak yerine getirmeleri gerekmekte. Bu değişiklikler sonrasında tüm belgelerini hazır eden teknelerin Yunan Adalarına sorunsuz şekilde çıkmaları amaç taşımaktadır ki bildiğiniz üzere Türkiye’nin bayrak renginin beyaz sınıfında kalması uluslararası sularda bir çok avantajları da beraberinde getirmektedir.

Tüm bu yeni haberlerin sonrasında yerli piyasalardan Yunan adalarına karşı bir ilginin artacağı yönünde beklenti artmışken erken rezervasyon fırsatları da tatilcilere sunulmaktadır.
Şirketimiz ile sizlere Yunan Adalarına mavi yolculuk keyfini uygun fiyat avantajlarıyla sunmaktayız.

Benzer Haberler

Göcek Liman Hareketli Turlar Yine Popüler

Mavi tur teknelerinin hareket limanları arasında yer alan Marmaris, Göcek, Fethiye, Bozburun ve...

Okumaya Devam..

Bozburun Tersanelerinden Tekneler Suya İnmeye Başladı

2018 Yaz sezonun başlamasına az süre kala mavi yolculuk tekneleri de tersanelerden suya inmeye...

Okumaya Devam..

Yeni Yapım Kiralık Tekneler

Sizlere bu yazımızda 2012 yılı ve sonrasında yapılan bazı yeni kiralık tekneler hakkında...

Okumaya Devam..