author Bizi arayın: 0532 137 2988

Tekne Tatili için 3 Önemli Konu

Tekne Tatili için 3 Önemli Konu

Tekne tatiliniz için şimdiden planlar yapıyor olabilirsiniz zira en doğrusunu yapıyorsunuz. Sebebi ise teknelerin 1 sene öncesinden haftalarını doldurmaya başlıyor olmasıdır. Bundan dolayı ne kadar erken rezervasyon işlemlerinizi başlatırsanız o kadar hayalinizde ki tekne tatili yaşamaya fırsat bulursunuz.

Tekne tatili için 3 önemli konuyu sizinle paylaşmak isteriz. Bu önemli konular mutlaka ki daha çok ancak bugün 3 madde ile başlayalım gerisini de getiririz ilerleyen günlerde..

tekne tatili
tekne tatili

1- Diyelim ki beğendiğiniz tekneyi kiraladınız acenteden yada direkt sahibinden.. aman sözleşme yapmayı unutmayın. Dünyanın binbir hali var sözleşme yapmak yeri gelir sizi dertli bir durumdan kurtarmaya yardımcı olur. Bu sebeple sözleşme imzalamak çok önemlidir.. Merak etmeyin kimse evinizi barkınızı elinizden almaz, korkmayın ancak tekne tatillerinde sözleşme imzalamak önemlidir.

2-Diyelim ki tekneyi kiraladınız iş sıra geldi kumanya alışverişlerine.. Bir çok tekne tatilcisi şu şekilde düşünür.. Tekneye gelecek misafir sayısı 10 ise 10 kişiye 1 hafta boyunca yetecek kadar alışverişi hesaplarlar.. Yanlış.  Tekne kumanyasını teknede ki mürettebatı da hesaplayıp buna göre 1 haftalık almak gerekiyor eğer ki tatiliniz 1 haftaysa.. 1 haftadan daha kısa süreler için de misafir sayısı + mürettebat sayısı + gün sayısı = kumanya alışverişi.
Ancak hesaplamanız gereken bir diğer konu ise teknede 1 hafta boyunca kullanıcak temel temizlik malzemeleri ve temel mutfak malzemeleri.. iş sadece gıda alışverişi ile bitmez..

kaya guneri 1 gulet
kaya guneri 1 gulet

3- Diyelim ki tekneyi kiraladınız ve kumanyayı da tas tamam yaptınız ve motor çalıştı seyire başladınız. Oldu ya hava şartları bozuldu ve bulunduğunuz bölgede deniz kabardı, hava rüzgara döndü.. Bu durumda ne yapılır ?
Teknede durum ne olursa olsun her zaman öncelik can güvenliğidir. Bundan dolayı tekne kaptanın kimseye sormadan rotayı değiştirme hakkı vardır ve tek yetkilidir. Kimse rota değişiminden dolayı ne kaptanı ne tekne sahibini/acentesini suçlayamaz ve geri ödeme hak talebinde bulunamaz. Allah korusun denizde canımızın güvenliği kaptana ve mürettebatına emanettir. Bu sebeple önce güvenlik diyoruz..

Sitemizde mavi tur tatili hakkında daha fazla merak ettiğiniz konular var ise sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Umarız bu 3 önemli konu ile sizlere mavi turlar hakkında biraz daha derinlenmesine bilgiler verebilmişizdir. Sağlıkla kalın..
Önce ki yazımız TL ile kiralanan mavi tur teknelerini de okumanızı tavsiye ederiz.

Benzer Haberler

Göcek Liman Hareketli Turlar Yine Popüler

Mavi tur teknelerinin hareket limanları arasında yer alan Marmaris, Göcek, Fethiye, Bozburun ve...

Okumaya Devam..

Bozburun Tersanelerinden Tekneler Suya İnmeye Başladı

2018 Yaz sezonun başlamasına az süre kala mavi yolculuk tekneleri de tersanelerden suya inmeye...

Okumaya Devam..

Yeni Yapım Kiralık Tekneler

Sizlere bu yazımızda 2012 yılı ve sonrasında yapılan bazı yeni kiralık tekneler hakkında...

Okumaya Devam..